بانک‌های آمریکایی ملزم به استفاده از ارزهای دیجیتالی در کسب و کارهای خود شدند

بانک‌های آمریکایی ملزم به استفاده از ارزهای دیجیتالی در کسب و کارهای خود شدند

بانک‌های آمریکایی ملزم به استفاده از ارزهای دیجیتالی در کسب و کارهای خود شدند ؛ طبق گزارشی که از سوی کوین تلگراف منتشر شده است، اداره حسابرسی ارزی آمریکا (OCC) به دنبال آن می باشد که قانون تصویب نماید تا بانک های آمریکایی قادر به کارشکنی در خصوص ارائه خدمات به عموم مردم، در خصوص ارزهای دیجیتالی ننمایند.

این نهاد بیان نموده است که این قانون قادر است جلوی رشد سیاسی سازی در نظام بانکداری این کشور را بگیرد. اداره حسابرسی ارزی آمریکا قصد دارد قانون مناسب برای استفاده از این دسته ارزهای دیجیتالی، را بسته به نظر مردم تنظیم نماید.

سرپرست این نهان، برایان بروکس بیان نموده است که تحریم های گسترده ای که توسط فعالان در تمامی صنایع ایجاد شده است، باید متوقف گردد. از این رو این اداره در خصوص ارزهای دیجیتالی به فکر راهکاری جدید است.

بانک‌های آمریکایی ملزم به استفاده از ارزهای دیجیتالی در کسب و کارهای خود شدند

طبق صحبت های بروکس، بانک ها نمی توانند فقط به دلیل این که یکی از کسب و کار ها در حوزه رمز ارزها فعالیت دارد، از ارائه خدمات به آنها خودداری نمایند.  در بحث های قانونی ابهاماتی وجود دارد، که منجر شده است تا بانک ها در سراسر جهان، از ارائه خدمات به کسب و کارهایی که در حوزه رمز ارزها فعالیت دارند سر باز زنند.

بروکش پیش از این در یکی از تیم های حقوقی صرافی کوین بیس فعالیت می نمود. اما مدت کمی است که به عنوان سرپرست اداره حسابرسی ارزی آمریکا مشغول به فعالیت شده است. او در سابقه کاری خود، پرونده هایی را مبتنی بر ایجاد هماهنگی بین ارزهای دیجیتالی و نظام بانکی این کشور دارد.

البته این روند در حالی رخ داده است، که در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، برخی از اعضای کمیته های خدمات مالی نمایندگان مجلس آمریکا، انتقاداتی را در خصوص عملکرد و اقدامات بروکس در حوزه ارزهای دیجیتالی مطرح نمایند. بروکس بر آن است که در خصوص ارائه خدمات به رمز ارزها، نظرات عموم مردم را در نظر بگیرد.

در این رابطه می‌توانید خبرهای یکی از بزرگترین بانک‌های سنگاپور درصدد راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال می‌باشد و بستر رمزارز ی مسترکارت برای بانک‌های مرکزی را نیز مطالعه کنید.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/us-regulator-wants-to-stop-banks-from-blacklisting-legal-businesses-crypto-included

اشتراک‌گذاری

پنج سالی است که بطور تخصصی در زمینه رمز ارزها و حواشی مرتبط با آن بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستم و علاقه زیادی به یادگیری و به اشتراک گذاشتن اون با دیگران دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *