ارز دیجیتال مونرو مورد حمله قرار گرفت

ارز دیجیتال مونرو مورد حمله قرار گرفت

ارز دیجیتال مونرو مورد حمله قرار گرفت ؛ طبق خبری که به تازگی منتشر شده است، ارز دیجیتال مونرو مورد حمله قرار گرفت که موفقیت‌آمیز نبود. بعضی از نودهای مخرب شبکه مونرو به دنبال یک حمله سیبیل بودند که با شکست مواجه شد.

اسپاگنی، رئیس بخش پشتیبانی مونرو بیان کرده است که هکرها قصد داشتند با انجام یک حمله سیبیل عملکرد شبکه را مختل کنند، اما موفق نشدند و هم اکنون زیرساخت‌های حریم خصوصی ارز دیجیتال مونرو توسط این حمله آسیبی ندیده‌اند. تمامی شبکه‌های بلاک چین دنیا آسیب‌پذیر هستند، اما شبکه ارز دیجیتال مونرو یک پروتکل خاصی دارد که می‌تواند که شانس مهاجمان را برای انجام حملات موفق تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

ارز دیجیتال مونرو مورد حمله قرار گرفت

نام این پروتکل دندلیون پلاس پلاس است. ارز دیجیتال مونرو از شبکه تور هم پشتیبانی می‌کند و به همین دلیل مقاومت خوبی نسبت به حملات هکرها دارد و احتمال نفوذ به آن و ایجاد اختلال در شبکه بسیار پایین می‌باشد. پروتکل دندلیون توانست ارز دیجیتال مونرو را از آسیب حمله اخیر هکرها حفظ کند و روند کارشان را مختل کرد. کارشناسان می‌گویند که اگر دندلیون در شبکه ارز دیجیتال مونرو استفاده نشده بود احتمالاً این حمله آسیب های فراوانی به همراه داشت.

در حملات سیبیل هکرها هویت‌های مختلفی روی شبکه ایجاد می‌کنند و با این کار سعی دارند تا در روند کار سیستم اختلال ایجاد کنند. اگر یک حمله سیبیل موفقیت‌آمیز انجام شود، هکرها می‌توانند کل شبکه را در اختیار خودشان بگیرند. همچنین یکی دیگر از پیامدهای این حمله این است که می‌تواند اطلاعات ذخیره شده فراوانی را به سرقت ببرد. ارز دیجیتال مونرو در پی حمله اخیر آسیب شدیدی ندید، اما به نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان آن در حال تقویت امنیت شبکه هستند تا این اتفاق در آینده رخ ندهد.

در این رابطه می‌توانید خبرهای قیمت مونرو به بالاترین مقدار خود در دو سال گذشته رسید و بروزرسانی بزرگ حریم خصوصی مونرو توسط توسعه‌دهندگان را نیز مطالعه کنید.

منبع:

https://decrypt.co/47798/malicious-nodes-attempt-sybil-attack-on-monero

اشتراک‌گذاری

پنج سالی است که بطور تخصصی در زمینه رمز ارزها و حواشی مرتبط با آن بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستم و علاقه زیادی به یادگیری و به اشتراک گذاشتن اون با دیگران دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *