چگونگی ایجاد هارد فورک جدیدی به نام بیت کوین کش

هارد فورک جدیدی به نام بیت کوین کش چگونه ایجاد شد

بیت کوین کش؛ ورژن جدیدی (فورک) از بیت کوین

در تاریخ ۲۱ آگوست سال ۲۰۱۷ پروتکل بیت کوین این شبکه را به دو بخش تقسیم کرده و هارد فورک جدیدی به نام بیت کوین کش را ایجاد کرد. این موضوع به دلیل اختلافات درون سازمانی و افزایش کم قیمت بیت کوین، مطرح شد. علاوه بر آن نارضایتی مردم به دلیل تصمیمات گرفته شده در رابطه با ارتقای Segregated Witness یا سگویت موجب شد که گروهی از تشکیل دهندگان شبکه بلاک چین بیت کوین ، ، نسخه دیگری را ایجاد کنند. این ارز دیجیتال جدید، بیت کوین کش نام گرفت که در مقایسه با نوع قبلی، ویژگی ها و مشخصات متفاوتی دارد.

سگویت (SegWit) که کوتاه‌شده‌ی عبارت Segregated Witness است، پروژه بهینه سازی بیت کوین است که در راستای حل کردن دو مشکل عمده اجرا و پیاده‌سازی شد. هدف این سافت فورک:

۱٫ افزایش انعطاف‌پذیری (Malleability) تراکنش‌ها و

۲٫ افزایش ظرفیت بلاک (Block Capacity) در شبکه بلاک چین بیت‌ کوین است.

هارد فورک جدیدی به نام بیت کوین کش

بیت کوین کش که به عنوان ورژن جدید معرفی شد، اندازه ی بلوک ها را از ۱ مگابایت به ۸ مگابایت افزایش داد. این ورژن جدید علی رغم افزایش ظرفیت، سایز ساختار بلوکی را حفظ می کند. علاوه بر آن سگویت را نیز حذف کردند؛ زیرا برخی فکر می کردند این قابلیت تاثیرات موقتی بر افزایش قیمت بیت کوین دارد. عده ی دیگری از این بابت نگران بودند که اگر شبکه های لایه ی دوم، سگویت را فعال کنند، موجب جداسازی از شبکه های اصلی شده و در نتیجه از اهمیت بیت کوین کاسته خواهد شد.

فورک به انشعاب، آپدیت یا به روزرسانی یک نرم افزار گفته میشود که منشا آن از تفاوت در کد نویسی و برنامه نویسی آن نرم افزار در نسخه ای جدید است.در سافت فورک این انشعاب با نسخه های قبلی کاملا سازگار بوده اما در هارد فورک به هیچ وجه قابلیت انطباق با نسخه های قبلی وجود ندارد.

عمده ترین تفاوت بیت کوین کش و ورژن قدیمی، در رفع مشکلات شبکه ای می باشد. پس از راه اندازی این ارز دیجیتال جدید، مشکلات شبکه به راحتی رفع شده است و با توجه به ظرفیت محاسباتی موجود در شبکه، هر ۶۰۰ ثانیه یک بار، سیستم به طور خودکار تنظیم می شود. این ارز دیجیتال جدید، احتمال پا بر جای ماندن پروتکل را بیشتر کرده است؛ اگر miner ارزی را استخراج نکند، از بین خواهد رفت. اگر چه قیمت bitcoin cash خیلی کمتر از بیت کوین می باشد؛ اما در آینده سودآوری بیشتری پس از استخراج خواهد داشت. به عبارت دیگر حتی اگر ارزش ارز کم باشد، miner می تواند با پردازش صحیح بلوک ها، میزان بیشتری از BCH را استخراج کند.

منابع:
https://www.coindesk.com/crypto/bitcoin-cash

اشتراک‌گذاری

پنج سالی است که بطور تخصصی در زمینه رمز ارزها و حواشی مرتبط با آن بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستم و علاقه زیادی به یادگیری و به اشتراک گذاشتن اون با دیگران دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *