مورد حمله قرار گرفتن 51 درصدی ارز دیجیتال گرین

مورد حمله قرار گرفتن ۵۱ درصدی ارز دیجیتال گرین

مورد حمله قرار گرفتن ۵۱ درصدی ارز دیجیتال گرین ؛ گروهی ناشناس، موفق شدند بیشتر از نیمی از توان بلاک چین و ارز دیجیتالی گرین را به دست گیرند. در این گزارش که از سوی کوین تلگراف منتشر شده است، بیان شده است که این ارز دیجیتالی که بر حریم خصوصی که بر پایه بلاک چین می‌باشد و توسعه داده شده است، ۵۱ درصد مورد حمله قرار گرفت.

در تاریخ ۷ نوامبر گروهی از استخراج‌گران توییتی منتشر نمودند، که اعلام کردند گروهی ناشناس موفق شده‌اند بیش از ۵۷٫۴ درصد از ارز دیجیتالی گرین را تحت کنترل خود در آورند. از این‌رو این دو ماینرز تنها ۱۹٫۱ درصد از کل گرین را در اختیار دارند.

دو ماینر در توییتر خود منتشر نمودند که این شبکه تحت حمله ۵۱ درصدی قرار گرفته و از این‌رو نیز تمامی پرداخت‌ها درون این شبکه متوقف گردید. پس با این حساب باید پیش از اقدام به استخراج این ارز دیجیتالی، مسئولیت و عواقب شخصی آن را در نظر بگیرید.

مورد حمله قرار گرفتن ۵۱ درصدی ارز دیجیتال گرین

داده‌هایی که از گرین اسکن دریافت شده است، نشان‌‌دهنده آن می‌باشد که مهاجمان موفق شده‌اند یک بلاک منشعب را در روز ۷ نوامبر در ساعت ۲۳:۱۷ بازآوری نمایند. این گروه پیش از این بیان نموده بودند که موفق شده‌اند تسلط خود را بر روی این شبکه افزایش دهند.

هم اکنون می‌توانیم با صراحت بیان نماییم که بیش از ۵۸٫۱ درصد از توان شبکه گرین در اختیار دو ماینر می‌باشد. وقتی گروهی از ماینرها بیش از نیمی از توان استخراج شبکه ارز دیجیتالی را تحت کنترل خود در می‌آورند، بدان معناست که موفق شده‌اند بر سازماندهی این بلاک چین تاثیر بگذارند.

اما نمی‌توانیم بگوییم کنترل ۵۱ درصدی ارز دیجیتالی گرین توسط دو ماینر به این معناست که این مهاجمان نیت تخریب آن را در سر دارند. این حمله پیش از این نیز بر روی ارز گرین رخ داده بود و هیچ خللی در تولید آن رخ نداده بود.

در این رابطه می‌توانید خبرهای حمله و هک اتریوم کلاسیک به ارزش ۵٫۶ میلیون دلار و حذف شبکه اتریوم کلاسیک از صرافی ها به علت سومین حمله ۵۱ درصدی به شبکه اتریوم را نیز مطالعه کنید.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/grin-network-hit-with-51-attack-while-grin-token-remains-resilient

اشتراک‌گذاری

پنج سالی است که بطور تخصصی در زمینه رمز ارزها و حواشی مرتبط با آن بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستم و علاقه زیادی به یادگیری و به اشتراک گذاشتن اون با دیگران دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *