رئیس جمهور چین به کشورهای عضو گروه اعلام کرد که برای ارز دیجیتال ملی آماده باشند

رئیس جمهور چین به کشورهای عضو گروه اعلام کرد که برای ارز دیجیتال ملی آماده باشند

رئیس جمهور چین به کشورهای عضو گروه اعلام کرد که برای ارز دیجیتال ملی آماده باشند ؛ طبق خبری که به تازگی منتشر شده است، ژی جین پینگ، رئیس جمهور چین در کنفرانس گروه جی بیست اعلام کرد که در حال حاضر آزمایش های ارز دیجیتال ملی این کشور به خوبی انجام شده اند و به زودی خبرهای خوشی در این باره منتشر خواهیم کرد. او گفت که به احتمال زیاد چین اولین کشوری است که ارز دیجیتال ملی خود را عرضه می کند.

پینگ در ادامه بیان کرد که در حال حاضر کشورهای زیادی استانداردهای مربوط به ارز دیجیتال ملی خود را ارتقا داده اند. پینگ در ادامه بیان کرد که کشورهای زیادی به خاطر همه گیری کرونا از رقابت عرضه ارز دیجیتال ملی باز مانده اند، چین هم به خاطر این همه گیری مجبور شد که فعالیت های زیادی در این زمینه را به عقب بیندازد. او گفت که ویروس کرونا باعث شد که کشورهای زیادی که تا قبل نگاه مثبتی به بازار ارزهای دیجیتال نداشتند، نگاه خود را تغییر دهند و الان بهترین زمان برای توسعه استانداردهای این حوزه و ارز دیجیتال ملی است.

رئیس جمهور چین به کشورهای عضو گروه اعلام کرد که برای ارز دیجیتال ملی آماده باشند

بعضی از تحلیلگران گزارش داده اند که عرضه بیت کوین از سمت استخراج کنندگان چینی با کاهش محسوسی مواجه شده است و دلیل این اتفاق سخت گیری دولت چین بر صرافی های ارز های دیجیتال این کشور بوده است.

دولت چین سعی دارد که ماینرها را مجبور به استخراج ارز دیجیتال ملی خود نماید و شرکت گلدمن ساکس هم در طی گزارشی که ماه قبل منتشر کرده بود، اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های دولت چین در طی ده سال آینده، پانزده درصد از تمامی تراکنش های این حوزه با ارز دیجیتال ملی چین همان یوان دیجیتال انجام خواهند شد و چین سعی دارد تا بیست سال آینده حداقل بیست و پنج درصد از تراکنش های کل بازار را در اختیار بگیرد.

در این رابطه می‌توانید خبرهای رئیس جمهور چین: باید یک چارچوب نظارتی بین‌المللی برای نظارت بر ارزهای دیجیتال ایجاد شود و بانک مرکزی کانادا اعلام کرد که در حال آزمایش دلار دیجیتال است را نیز مطالعه کنید.

منبع:

https://www.coindesk.com/chinas-xi-asks-g20-countries-to-be-open-and-accommodating-to-cbdcs

اشتراک‌گذاری

پنج سالی است که بطور تخصصی در زمینه رمز ارزها و حواشی مرتبط با آن بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستم و علاقه زیادی به یادگیری و به اشتراک گذاشتن اون با دیگران دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *