بانک سازندگی چین اعلام کرد که به زودی اوراق قرضه قابل معامله با بیت کوین عرضه می‌کند

بانک سازندگی چین اعلام کرد که به زودی اوراق قرضه قابل معامله با بیت کوین عرضه می‌کند

بانک سازندگی چین اعلام کرد که به زودی اوراق قرضه قابل معامله با بیت کوین عرضه می‌کند ؛ طبق خبری که به تازگی منتشر شده است، بانک سازندگی چین که دومین بانک بزرگ دنیا از نظر سرمایه می‌باشد اعلام کرد که به اوراق قرضه قابل معامله با بیت کوین عرضه می‌کند. قرار است ارزش اوراق قرضه ارائه شده سه میلیارد دلار باشد و این اوراق مبتنی بر بلاک چین هستند.

شعبه مالزی این بانک در طول سه ماه قرار است این اوراق قرضه را منتشر کند. صرافی فوسانگ چین اعلام کرده است که امکان تبدیل این اوراق به بیت کوین وجود دارد. البته می‌شود این اوراق را با دلار آمریکا هم معامله کرد. هنری چونگ، مدیر عامل صرافی فوسانگ در مصاحبه‌ای که به تازگی انجام داده است گفت: اگر این طرح موفقیت‌آمیز باشد.

بانک سازندگی چین اعلام کرد که به زودی اوراق قرضه قابل معامله با بیت کوین عرضه می‌کند

احتمالاً در آینده‌ای نه چندان دور صرافی فوسانگ با چهار بانک چینی دیگر هم همکاری می‌کند تا آن‌ها بتوانند اوراق قرضه قابل معامله با بیت کوین را عرضه کنند و البته در ادامه بیان کرد که این اوراق با یوان چین و دلار آمریکا هم قابل معامله هستند. دلیل استفاده بانک سازندگی چین از بلاک چین این است که هزینه‌های مربوط به وابسته‌گری بانکی را کاهش دهد و بتواند وام هایی با بهره کمتر را به سرمایه‌گذاران خرد بپردازد.

بانک سازندگی چین بزرگترین بانک این کشور است که معمولاً وام‌های با بهره متوسط ارائه می‌دهد. اوراق بهادار، اسنادی هستند که دولت یا برخی از شرکت‌ها عرضه می‌کنند و امکان مبادله آن‌ها با ارزهای رایج وجود دارد. اوراق بهادار چینی معمولاً چهار هزار دلار ارزش دارند و جزء دارایی‌های گران‌قیمت در چین محسوب می‌شوند. بانک سازندگی چین قصد دارد تا قیمت اوراق بهادار قابل معاوضه با بیت کوین را به صد دلار برساند.

در این رابطه می‌توانید خبر رائول پال: صندوق‌های قابل معامله بیت کوین ETF وارد بازار خواهند شد! را نیز مطالعه کنید

منبع:

https://www.coindesk.com/china-bank-government-bond-blockchain-bitcoin

اشتراک‌گذاری

پنج سالی است که بطور تخصصی در زمینه رمز ارزها و حواشی مرتبط با آن بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستم و علاقه زیادی به یادگیری و به اشتراک گذاشتن اون با دیگران دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *