چند شرکت بزرگ ژاپنی در حال کار بر روی ین دیجیتال هستند

چند شرکت بزرگ ژاپنی در حال کار بر روی ین دیجیتال هستند

چند شرکت بزرگ ژاپنی در حال کار بر روی ین دیجیتال هستند ؛ طبق خبری که به تازگی منتشر شده است، ژاپن مدتی است که کار بر روی ین دیجیتال را آغاز کرده است اما به احتمال زیاد تا پایان سال ۲۰۲۲ عرضه نمی شود. اخیرا برخی از شرکت های بزرگ ژاپنی اعلام کرده اند که به دستور دولت ژاپن کار بر روی ین دیجیتال را شروع کرده اند. همچنین این شرکت ها قرار است بر روی عرضه ارز دیجیتال مکملی هم کار کنند که هنوز اطلاعات زیادی درباره آن فاش نشده است.

این شرکت های بزرگ ژاپنی در حال حاضر فعالیت خود را بر روی ین دیجیتال شروع کرده اند. قرار است ارز مکمل ین دیجیتال بر روی یک پلتفرم تسویه حساب ساده اجرا شود و بانک ها هم قرار است عرضه این ارزهای مکمل را برعهده داشته باشند. اگر این طرح موفقیت آمیز واقع شود. پلتفرم هم ارتقا می یابد و سایر نهادهای دولتی هم به آن دسترسی پیدا می کنند. هیرومی یاماوکا که قبل در بانک مرکزی ژاپن کار می کرده است.

چند شرکت بزرگ ژاپنی در حال کار بر روی ین دیجیتال هستند

حالا او ریاست این تحقیقات را برعهده دارد و در مصاحبه جدیدی که با رویترز انجام داده است، گفت: ما نمی خواهیم یک پلتفرم بدرد نخور ایجاد کنیم و قصد داریم پلتفرمی جامع خلق کنیم که در آینده ین دیجیتال به راحتی بر روی آن کار کند و دیگر پلتفرم ها هم سازگاری لازم را داشته باشند. همچنین ما هنوز در مراحل اولیه ساخت ارز مکمل ین دیجیتال هستیم و به احتمال زیاد تا ماه های آینده جزییات بیشتری درباره آن در اختیار علاقه مندان قرار می دهیم.

براساس نظرسنجی های انجام شده، مردم ژاپن علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال ندارند و آحاد جامعه هنوز پول نقد را قبول دارد. دولت تلاش های فراوانی کرده است تا ذهنیت آنها را نسبت به ارزهای دیجیتال بهبود بخشد و آنها را تشویق به استفاده از ارزهای دیجیتال کند.

در این رابطه می‌توانید خبر ژاپن برای صدور ین دیجیتال باید قوانین بانک مرکزی را اصلاح کند را نیز مطالعه کنید

منبع:

https://www.coindesk.com/30-japan-firms-private-digital-currency-yen-reuters

اشتراک‌گذاری

پنج سالی است که بطور تخصصی در زمینه رمز ارزها و حواشی مرتبط با آن بصورت تخصصی مشغول به فعالیت هستم و علاقه زیادی به یادگیری و به اشتراک گذاشتن اون با دیگران دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *